Translate

piątek, 8 kwietnia 2016

POEZJA,KTÓRA NIE ZNUDZI,BO JEST DOKUMENTEM I CZĄSTKĄ HISTORII POLSKIEGO NARODU

W czwartek 7 kwietnia zostałem zaproszony przez panią redaktor Danutę Skalską z Radia Katowice do Centrum Kresowian w Bytoniu z prezentacją poezji Anny Rudawcowej poetki-sybiraczki. Przybyłe  na spotkanie osoby to przeważnie lwowiacy szczególnie mocno związani pamięcią z miastem swojego pochodzenia i pielęgnujących kresowe tradycje, kulturę i wspomnienia. Obecna pani redaktor znana wszystkim kresowiakom z audycji radiowych „Lwowska Fala” z wielkim wzruszeniem czytała wiersze wygnańcze poetki, bardzo silnie akcentując tragizm sytuacji w której były one pisane. Natomiast ja jako syn przedstawiłem zebranym w niewielkim skrócie trzy okresy z życia Anny Rudawcowej tj. okresu przedwojennego, wygnańczego i powojennego, wykazując jednocześnie jaki wpływ miały one na jej twórczość.
Ta prezentacja wzbogaciła cykl prowadzonych przeze mnie prelekcji dotyczących zarówno wszystkich okresów życia poetki Anny Rudawcowej jak i jej twórczości.
Następne tego typu spotkanie odbędzie się w Gliwicach w Stacji Artystycznej w Rynku nr 4 w dniu 29 kwietnia o godz.17.30 na które już dziś zapraszam. Temat spotkania „POEZJA ANNY RUDAWCOWEJ POETKI SYBIRACZKI.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz