Translate

czwartek, 29 października 2015

RZUCENI W STEPY KAZACHSTANUDo wydanych już tomików z twórczością poetki-sybiraczki Anny Rudawcowej  dołączyłem książkę ze wspomnieniami moimi i mojej siostry Haliny Łupinowicz, o tułaczych losach naszej mamy, a tym samym naszej całej rodziny począwszy od  Pradziadka powstańca i Sybiraka. Niektóre z tych wspomnień z pewnością wymagałoby uzupełnienia lecz niestety upływu czasu  cofnąć się nie da. Notatki przepadły, dokumenty utracone, pamięć zawodna, a pytań o szczegóły  jest coraz więcej. To co dla bezpieczeństwa, było tak skrzętnie ukrywane przed wrogimi rzędami, nie dawało nadziei na  ewentualną kiedyś publikację.
Dziś, dzięki Bogu zaistniała możliwość udokumentowania przeszłości wykorzystując do tego celu  album rodzinny, i w ten sposób dając historykowi, czytelnikowi i entuzjaście poezji Anny Rudawcowej, chociaż trochę  ogólnych wiadomości o poetce.
Na razie książka ta pt. „ Rzuceni w stepy Kazachstanu”  z powodu niewielkiego nakładu dostępna jest bibliotekach uniwersyteckichBrak komentarzy:

Prześlij komentarz